• Index
  •  » SOFTY
  •  » Instalacja Custom Firmware 3.90 M33 Dla PSP CLASSIC I SLIM

#1 2010-01-22 14:05:40

ziompl

NOWICJUZRZ

Zarejestrowany: 2010-01-22
Posty: 5
Punktów :   

Instalacja Custom Firmware 3.90 M33 Dla PSP CLASSIC I SLIM

Instalacja Custom Firmware 3.90 M33 Dla PSP CLASSIC I SLIM

Instalacje przeprowadzamy wyłącznie na softach 3.52 M33-3 w górę 


Instalacja manualna - 3.90 m33


Ukryta część tekstu --Kliknij, aby ukryć--

Co będzie nam potrzebne:

- FW 3.90 / Mirror / Mirror 2
- Custom Firmware 3.90 M33 - CF 3.90 m33 / Mirror 2 / Mirror 2

Instalacja:

1. Kopiujemy folder UPDATE z paczki 3.90 M33 do "ms0://PSP/GAME/"

2. Ściągnij oficjalny soft 3.90 i zmień nazwę eboot'a na 390.PBP. Po czym przenieś go do
"/PSP/GAME/UPDATE". Jeśli masz stare PSP pamiętaj, aby ustawić kernel na 3.xx

4. Wejdź teraz w menu PSP - Game -> memory Stick i uruchom Instaler. Instalacje musisz potwierdzić przyciskiem X.

6. Kiedy instalacja się zakończy wciśnij ponownie X, a PSP powinno się zresetować.

No i mamy 3.90 M33



Instalacja 3.90 m33 (prawie) przez wifi - aktualne dopóki nie zostanie wydany soft 3.9X lub 4.XX itp. (możliwa tylko z softu 3.80 M33 w górę)


Ukryta część tekstu --Kliknij, aby ukryć--

Co będzie nam potrzebne:
- Soft 3.80 M33
- Połączenie z Acces Point'em (Hotspot'em)
- Mimo wszystko kabel USB (lub jeli mamy jaki program do operowania na plikach np. PSP Filer, niepotrzebny)

Instalacja:
1. Wyłącz konsole i uruchom Recovery Menu (przytrzymaj R przy starcie konsoli)

2. Przejdzie w menu RM do opcji wyłączenia aktualizacji softu M33 i ją wyłącz (Configuration -> Use M33 network update ustaw na Disable). Jeśli masz pierwsza wersje konsoli, dodatkowo w zakładce Configuration zmień kernel na 3.XX (Game folder homebrew)

3. Wyjdź z Recovery menu i uruchom opcje Network Update w zakładce Setting, ściągnij soft 3.90. Po pobraniu, wyjdź z do menu psp (XMB).

4. Jeśli posiadasz jakiś menadżer plików zmień nazwę ściągniętego pliku softu EBOOT.PBP na 3.90.PBP (znajduje sie on na karcie pamięci PSP/GAME/UPDATE). Jesli nie posiadasz takowego programu, zmień nazwę pliku, podłączając konsole do komputera za pośrednictwem kabla USB.

5. Gdy już zmieniłeś nazwę, wyłącz ponownie konsole i wejdź do recovery menu. Tym razem opcje "M33 network ustaw na Enabled.

6. Wyjdź z Recovery menu, wejdź ponownie w Network Update i ściągnij najnowsza aktualizacje M33.

7. Po ściągnięciu softu 3.90M33, wychodzimy z Network Update do XMB. Przechodzimy do zakładki GAME i uruchamiamy instalator.

8. I tyle, sposób sprawdzony, sam robiłem tak aktualizacje, bo nie chciało mi się klikać myszką 



Instalacja patcha - 3.90 m33-2


Ukryta część tekstu --Kliknij, aby ukryć--

Co będzie nam potrzebne:

Download: Custom Firmware 3.90 M33-2

Instalacja:

1. Kopiujemy folder UPDATE do "ms0://PSP/GAME/"
2. Wejdź teraz w menu PSP - Game -> memory Stick i uruchom Instaler



Instalacja patcha - 3.90 m33-3


Ukryta część tekstu --Kliknij, aby ukryć--

Co będzie nam potrzebne:

Download: Custom Firmware 3.90 M33-3

Instalacja:

1. Kopiujemy folder UPDATE do "ms0://PSP/GAME/"
2. Wejdź teraz w menu PSP - Game -> memory Stick i uruchom Instaler



Instalacja kernela 1.5 dla 3.90 m33 (Tylko dla PSP - 1000 / Classic)

Ukryta część tekstu --Kliknij, aby ukryć--

Co będzie nam potrzebne:

Download: Kernel 1.50 dla 3.90 M33 / Mirror
Download: Firmware 1.50 / Mirror

Instalacja:

1. Ściągnij oficjalny soft 1.50 i zmień nazwę eboot'a na 150.PBP. Po czym skopiuj go bezpośrednio na karte, ms0://TU.

2.Po rozpakowaniu 150k_addon390.rar kopiujemy folder 150k_addon390 do "ms0://PSP/GAME/"

3.Wejdź teraz w menu PSP - Game -> memory Stick i uruchom Instaler



Instalacja kernela 1.5 v2 dla 3.90 m33 (Tylko dla PSP - 1000 / Classic)

Ukryta część tekstu --Kliknij, aby ukryć--

Co będzie nam potrzebne:

Download: Kernel 1.50 v2 dla 3.90 M33

Instalacja:

1. Aby zainstalować kernel 1.50 v2, trzeba mieć zainstalowany pierwszą wersje kernel'a 1.50, jeśli go posiadamy to jedziemy dalej

2. Ściągnij łatkę i rozpakuj. Folder 150k_addon390v2 skopiuj do "ms0://PSP/GAME/"

3.Wejdź teraz w menu PSP - Game -> memory Stick i uruchom Instaler



Instalacja łatki na karty pamięci

Ukryta część tekstu --Kliknij, aby ukryć--

Co będzie nam potrzebne:

Download: Fatmsmod

Instalacja:

1. Używając psardumper zdobądź plik fatmsmod.prx z softu 3.71

2. Następnie po użyciu psardumpera, wklej plik /F0/kd/fatmsmod.prx luzem na kartę (ms0:/)

3. Skopiuj folder FATMSPATCH do PSP/GAME/ i odpal ten program na PSP. Jeśli wszystko ładnie poszło masz teraz działającego fatmsmoda z 3.71 na 3.80/3.90.



FAQ

Ukryta część tekstu --Kliknij, aby ukryć--

1. Mam zamiar upgrade'wac pierwszy raz, mam PSP Slim soft ORYGINALNY (bez końcówek oe, le, m33 itp.) - czy bez problemu zrobię upgrade'a przy użyciu autoinstallera, czy są jakieś przeciwwskazania??
Odp by patryk1311: Nie zrobisz! ABY WGRAĆ SOFT 3.90 M33 POTRZEBUJECIE CO NAJMNIEJ 3.52 M33-3.JEŻELI MACIE ORYGINALNY SOFT UŻYJCIE PANDORY.

2. Ja mam pytanie z innej beczki, czy instalacja CF 3.90M33-2 z 3.80M33-5 jest bezpieczna? Czy jest całkowice bezpieczna i nie ma szansy na bricka ew. FullBricka??
Odp by Szycha: Ryzyko bricka, jest zawsze, ale też aktualnie da się bez problemu konsole odratować Pandorą...
Jednak, jeśli będziesz wszystko robił zgodnie z instrukcją i z naładowaną na full baterią, to nie powinno się nic przydarzyć

3. Elo. jestem nowy i chciałem sie zapytać jak zdowngraedowac softa 3.90 na 1.5?
Odp: Tylko i wyłącznie PANDORA!

4. Mam pytanie czy jak mam softa 3.52 M33 bez żadnych aktualizacji to czy mogę zainstalować tego softa bezpośrednio np: z autoinstalki i czy muszę coś przestawiać w moim psp przed instalacją nowego softa?
Odp by patryk1311: Nie możesz. Najpierw musisz aktualizacje nr 4 zainstalować na soft 3.52 m33 (3.52 m33-4).

5. Mam pytanko. Czy na sofcie 3.90 m33-2 da sie bez problemu zrobić magic memory i bateryjke pandorke??
Odp: Tak

6. Instalując ten soft po chwili pokazuje się ekran update 3.90 oryginalnego sony... Dodam że korzystałem z auto instalki..
Odp: jest to normalna procedura instalacyjna. Jeżeli robisz wszystko wg instrukcji powinno ci się zainstalować 3.90 m33

7. Czy mając "3.90 m33-2" powinienem instalować "kernela 1.5 dla 3.90 m33. pewnie nie  w związku z tym czy da się to jakoś cofnąć i czy będzie to jakoś działać?
Odp by osvch: Jak chcesz mieć homebrew działające pod kernel 1.50 to zainstaluj, cofnąć możesz poprzez reinstall softa.

8. Jak się ustawia kernel?
Odp : Wyłącz całkowicie PSP, wejdź do RM (przy włączaniu trzymaj R). Dalej wejdź do zakładki "Configuration" -> "Game folder homebrew" i przestaw na odpowiedni kernel.

9. Czy ten soft zawiera Skype?
Odp: tak zawiera tylko i wyłącznie dla wersji PSP Slim

10. Czy działa może pops z poprzedniej wersji czy trzeba czekać na nowy?
Odp by Punkt-G-King: POPSLOADER z 3.80 dziala na 3.90 m33

11. Mam taki problem gdyż podczas instalacji 3.90 na 86% wyłączyłem AC adapter i teraz gdy próbuje włączyć grę z karty wywala mi błąd na każdej ten sam " game couldnt be started" co mam zrobić można ten soft prze instalować?
Odp by patryk1311: Ustaw w RM opcje umd mode na m33 driver

12. Czy majac karte pamieci Sony 4GB Memory Stick Pro Duo High Speed będę mógł zrobić upa do softu 3.90??
Odp: by ovsch: Jak masz oryginalny soft 3.90 to ten tutek nie jest dla Ciebie. Jak masz drugie PSP przerobione (M33, OE)
to robisz wg tego.

13. Mam softa 3.90 i gdy robię wszytko tak jak jest napisane ale pokazuje mi się że moje psp nie potrzebuje zmiany softa pomocy!
Odp by Helmans: Oj leśne żuczki! Dałem to jeszcze raz dla przypomnienia, że na ORYGINALNYCH softach nie da się wgrać tego softu! Musicie skorzystać z pomocy Pandory

14. Kiedy mam już 3.90 m33 i zaczynam instalacje owego kanrla wszystko idzie gładko aż do momentu kiedy mam wcisnąć "x" i tym samym usunąć kilka składników(w tym location free player). Pojawia sie komunikat:"Incorrect or inexistant 150.PBP at root" Co mam zrobić?
Odp by Pszemek: Dobra to mój błąd, teraz go zauważyłem. Nie zgrałem tego pliczku 150.PBP na kartę pamięci  A tak na marginesie to wszystko działa należycie

15. Zmieniłem soft na 3.90 ale nie widzę tam skype trzeba go jakoś zainstalować? nowa opcja jaka mi doszło to radio. Mam psp slim.
Odp by patryk1311: Skype na 100% jest, moze masz inny region PSP ustaw na europe (RM -> Ustaw Fake Region na europe).

16. Ja nadal mam problem z wychodzeniem do XMB;/ wiesza sie na napisie "proszę czekać" i nic sie nie dzieje
Odp by X-Evil: powodem były uruchomione PRX'y no w sumie logiczne ale zapomniałem że je mam.

17. Zrobilem wszystko jak w opisie.. Soft dziala, ale dzialaja tylko filmy.. Nie dzialaja muzyka, zdiecia, no i nawet nie moge wejsc do GAME aby odpalic instalke karnela 1.5.. Gierki dzialaja ale nie czytaja save co sie stalo?? ja cos rozwalilem, czy co?? Oczywiscie wszystko na karcie jest tyle ze nie widac tego z poziomu konsoli..
Odp by patryk1311: Sformatuj tamta karte powinno pomóc

18. Po update mam dalej miec game371 ? bo nie wykrywa mi nic z tego folderu teraz.
Odp by osvch : Jak masz teraz 3.90-2 M33 to zmień nazwe folderu z game371 na game390.

19. Gdy wgrywam karnel 1.50 wyskakuje mi :this program only for the standard psp? czemu mi to wyskakuje. 3.90 m33 wgrał sie bez problemu.. mam slimke wcześniej miałem 3.73.
Odp by ovsch: Jeśli chcesz mieć kernel 1.50 to zainstluj sobie Timemachine. Przecież jest napisane że kernel 1.50 jest TYLKO dla PSP Phat!

20. Do czego jest ten homebrew i ten kernel ,muszę go przestawić z powrtotem na 1,50 czy zostawic na tym co mam 3,90 co on w ogóle daje?
Odp by Szycha: Homebrew to gry i aplikacje pisane przez użytkowników PSP, nie są oficjalnie wspierane przez Sony i na oryginalnym sofcie ich nie opalisz... Kernel 1.5 to odpowiedni zbiór plików, pozwalających na uruchamianie aplikacji pisanych pod soft 1.50 na softach wyższych, a ustawić go musisz tylko wtedy, jak chcesz korzystać z aplikacji pisanych pod ten właśnie soft. Jeśli nie korzystasz, możesz zostawić tak jak jest...

21. Czy dostane warna, jeżeli zadam pytanie, które już znajduje się na forum?
Odp: Czy dostaniesz warna? Nie, skądże znowu! Dostaniesz podwójnego warna za wstręt do opcji szukaj i bezsensowny spam! + wniosek do prokuratury! xD

Offline

 
  • Index
  •  » SOFTY
  •  » Instalacja Custom Firmware 3.90 M33 Dla PSP CLASSIC I SLIM

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.miedzywymiarami.pun.pl www.gmpforever.pun.pl www.radio-hajnowka.pun.pl www.shamanking2.pun.pl www.fuzjaot.pun.pl